Ozonowanie Sklepów i Galerii Handlowych

Ozonowanie galerii handlowych, sklepów, marketów Warszawa

Sklepy to miejsca, w którym muszą być spełnione rygorystyczne wymogi pod względem czystości, szczególnie sklepy spożywcze. Niedopuszczalne jest, aby lokal handlowy z produktami żywnościowymi nie był regularnie sprzątany i dezynfekowany. W takich miejscach szybko rozwijają się potencjalnie chorobotwórcze bakterie i wirusy oraz grzyby i pleśnie.

Bezpieczne i Sterylne Warunki

Zadowolenie i Rekomendacja Klientów

OZONOWANIE SKLEPU, SKLEPÓW, MARKETÓW

W przypadku sklepów najskuteczniejszą forma dezynfekcji jest OZONOWANIE. Jest to proces polegający na wygenerowaniu ozonu za pośrednictwem specjalistycznego sprzętu. Ozon jest jednym z najsilniejszych, znanych człowiekowi sterylizatorów. Łącząc się z wirusami lub brzydkimi zapachami, szybko je utlenia, pozostawiając po sobie wyłącznie czysty tlen, którym oddychamy.

Dodatkowym plusem jest to, iż dezynfekując powierzchnie sklepu ozonem nie musimy zaprzestawać działalności. Proces ten przebiega bardzo szybko. Najczęściej takie zabiegi przeprowadza się w godzinach nocnych.

Ozonowanie sklepów jest metodą bezpieczną zarówno dla żywności, jak i personelu. Pozwala usunąć pleśnie oraz grzyby z powietrza jak też ze ścian i trudno dostępnych miejsc. Dodatkowo ozon likwiduje nieprzyjemne zapachy oraz zabija bakterie i roztocza dzięki czemu mamy pewność, że  pomieszczenie jest sterylne.

Ozon jest całkowicie bezwonny, toteż nieprzyjemny zapach po prostu utlenia się wraz z gazem. Ozonowanie wpływa na wydłużenie terminu przydatności do spożycia żywności bez opakowań, np. warzyw i owoców.

 

OZONOWANIE GALERII HANDLOWYCH, CENTRÓW HANDLOWYCH
Ze względu na duże ryzyko zagrożenia epidemiologicznego Galerie Handlowe muszą spełniać wymagania pod kątem zachowania czystości. Konieczność dbania o czystość w przestrzeni handlowej to z jednej strony wymóg Państwowej Inspekcji Sanitarnej, a z drugiej strony wyraz troski o Klientów.

Instrukcje mycia rąk w toaletach, dokładne odkażanie łazienek, dezynfekowanie specjalnymi płynami poręczy – to profilaktyczne działania wprowadzone w Centrach Handlowych mające na celu zminimalizowanie ryzyko zrażenia lub zakażenia: bakteriami, wirusami, grzybami.

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego firmy sprzątające mają obowiązek odkażać wszystkie powierzchnie, szczególnie miejsca, które Klienci dotykają rękami, czyli poręcze schodów ruchomych, stoły w restauracjach, przyciski w windach, jednak przy tak dużej liczbie przemieszczających się osób najlepiej sprawdzi się dezynfekcja za pomocą ozonu.

Ozon skutecznie radzi sobie z bakteriami, wirusami, grzybami i pleśnią. Skutecznie odkazi także systemy wentylacyjno-klimatyzacyjne, co przekłada się na wyeliminowanie ryzyka zakażenia chorobotwórczymi drobnoustrojami.
Ozonowanie w Centrach Handlowych zapewni czystą i bezpieczną dla człowieka przestrzeń.

 

Jeśli zdecydujesz się na zastosowanie ozonowania w prowadzonym przez siebie sklepie, będziesz miał pewność, że kontrola sanepidu nie wskaże żadnych uchybień.
Ozonowanie w centrach handlowych wykonujemy w godzinach nocnych po zamknięciu obiektu handlowego