Dlaczego Ozonowanie?

Odkażanie ozonem

Odkażanie ozonem jest bardzo skuteczną formą dezynfekcji. Ozon usuwa bakterie, wirusy, grzyby, pleśń, alergeny we wszystkich pomieszczeniach, urządzeniach i instalacjach. Likwiduje roztocza kurzu domowego i alergenów. Neutralizuje nieprzyjemne zapachy.
Ozon wykorzystywany jest w służbie zdrowia, do dezynfekcji sal chorych, urządzeń i sprzętu medycznego, karetek pogotowia. Odkażanie ozonem doskonale sprawdza w gastronomii, hotelarstwie, placówkach edukacyjnych, także w przypadku dezynfekcji pojazdów i samochodów przewożących żywność, jak również ludzi.

Ozonowanie przeprowadza się głównie w pomieszczeniach, które miały styczność z chorobą wywołaną przez bakterie, wirusy lub pasożyty. Skuteczność dezynfekcji uzależniona jest od kilku czynników, min. czasu działania środków, ich stężenia oraz zastosowania odpowiedniej metody dezynfekcji. Im dłuższy czas i wyższe stężenie środka dezynfekującego, tym więcej drobnoustrojów ulega zniszczeniu. Skuteczność odkażania zależy także od poziomu wilgotności środowiska, co jest szczególnie ważne w dezynfekcji powietrza. Środki chemiczne przeważnie nie działają w środowisku suchym.

Dezynfekcja ozonem jest coraz popularniejsza, cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko w miejscach użyteczności publicznej, firmach, biurach i biurowcach, halach produkcyjnych, ale coraz częściej z tej formy dezynfekcji korzystają osoby prywatne, restauracje, przedszkola, salony kosmetyczne, sklepy (centra handlowe, sklepy lokalne).

Ozon wykorzystywany jest także do dezynfekcji basenów, palarni, saun, klubów sportowych, fitness i siłowni.
Odkażanie ozonem pomoże nam pozbyć się nieprzyjemnych zapachów:

 • dymu
 • spalenizny
 • stęchlizny, pleśni
 • odzwierzęce
 • farb i lakierów
 • potu

Właściwości ozonu

Ozon posiada silne właściwości odkażające, bakteriobójcze i wirusobójcze. Doskonale sprawdza się do dezynfekcji różnego rodzaju pomieszczeń. Wirusy są usuwane nie tylko z powierzchni, ale również z powietrza. Usuwa grzyby, pleśnie i bakterie. Cząsteczka ozonu jest zbudowana z trzech atomów tlenu, jest ona niestabilna, i rozpadając się uwalnia dodatkowy atom tlenu, który łączy się z cząsteczkami wchodzącymi w skład komórki bakterii lub wirusa, w ten sposób dochodzi do neutralizacji. Ozonowanie to obecnie najpopularniejsza i najskuteczniejsza i forma dezynfekcji odkażenia pomieszczeń. Cząstka ozonu przy kontakcie z cząsteczką wirusa, utlenia ją, skutecznie likwidując wirusa znajdującego się w powietrzu, w pomieszczeniu lub na przedmiotach. Ozonowanie przeprowadza się także w miejscach, w których przebywały osoby długotrwale chore, w celu pozbycia się niebezpiecznych dla zdrowia patogenów.

Właściwości ozonu:
  • odkażające, wirusobójcze i biobójcze
  • likwiduje nieprzyjemne zapachy
  • zwalcza roztocza, grzyby i pleśnie
  • oczyszcza przestrzeń z alergenów
  • dociera do trudno dostępnych miejsc razem z powietrzem

Pomieszczenia, które były ozonowane można użytkować już w ciągu kilku godzin po przeprowadzeniu dezynfekcji. Ozonowanie wykonuje się przy pomocy specjalnych urządzeń zwanych ozonatorami lub też generatorami ozonu. To właśnie tam cząsteczki ozonu oddziałują na wirusy, bakterie skutecznie je niszcząc.

Skontaktuj się z nami

Dezynfekcja ozonem Warszawa

24/7 Serwis

Postaw na Jakość!
+48 506 266 829