Ozonowanie hal produkcyjnych

Ozonowanie hal produkcyjnych Warszawa

Ozonowanie jest obecnie najpopularniejszą metodą stosowaną do dezynfekcji hal produkcyjnych, magazynów. Ozon posiada silne właściwości utleniające i dezynfekujące. Stosuje się go również do odkażania klimatyzacji i wentylacji. Skutecznie zwalcza wirusy, bakterie, wirusy, grzyby i inne drobnoustroje.

Sterylne i Bezpieczne Warunki Pracy

Zapewnienie Ciągłości Procesów

Odgrzybianie pomieszczeń

Ozonowanie doskonale sprawdza się w przypadku pomieszczeń magazynowych, w których duża wilgoć i brak wentylacji sprawiły, że rozwinęła się w nich pleśń i grzyb.
Grzyby są bardzo niebezpieczne i trudne do zwalczenia. Mogą przyczynić się do powstania chorób tj. alergie, dychawice oskrzelowe, choroby zakaźne. Im większe stężenie zarodników i strzępków grzybni w pomieszczeniu i powietrzu, im dłużej przebywamy w takim miejscu, tym większe prawdopodobieństwo pojawienia się niebezpiecznych chorób.

Usuwanie Pleśni i Grzybów

Najskuteczniejszą metodą w walce z grzybami jest ozonowanie. Ozonowanie niszczy zarówno strzępki, jak i bardziej niebezpieczne zarodniki grzybów oraz mykotoksyny, czyli produkty przemiany materii pleśni. Ozon usunie również nieprzyjemne zapachy, które często wydzielają się podczas produkcji.